Door Sofie op maandag 07 oktober 2019
Categorie: Voor kinderen

Ik heb het moeilijk met mijn plusouder: wat kan ik doen?

Ik heb het moeilijk met mijn plusouder: wat kan ik doen? 

Jouw mama of papa is waarschijnlijk heel blij met haar of zijn nieuwe partner. Misschien is hij of zij wel heel verliefd op dit moment, en dat voelt voor hen natuurlijk fijn. Voor jou is de komst van deze nieuwe persoon in jouw leven misschien minder leuk: het 'overkomt' je een beetje, of je nu wil of niet. Je moet nu ook rekening houden met een extra persoon in jouw leven die je niet zelf hebt gekozen. En dat is niet altijd even leuk:

Tips 

Heb je een probleem en wil je raad of hulp?

Misschien is er op je school een zorgjuf of -meester bij wie je terecht kan, of in het secundair een leerlingbegeleider. Zij kunnen alvast luisteren naar je verhaal en zullen proberen jou verder te helpen. Misschien zullen ze je doorverwijzen naar iemand van het Centrum voor Leerlingenbegeleiding of CLB verbonden aan jouw school. Een CLB helpt niet alleen bij vragen rond leren, studeren of de schoolloopbaan, maar ook bij vragen rond jouw gevoelens, een moeilijke thuissituatie ... Je kan ook zelf een afspraak maken met het CLB verbonden aan jouw school. Daarnaast is er ook een 'CLB-chatlijn' waarop je kan praten met een medewerker van het CLB. Je kan er je verhaal vertellen, een vraag stellen, … of samen met je chatbegeleider bekijken wat je zou willen bereiken, en hoe je dat kan aanpakken. De CLB-medewerker chat enkel met jou. Een chatgesprek duurt maximum 45 minuten, zodat ook anderen een kans krijgen om te chatten.

Vanaf 12 jaar kan je ook terecht bij het Jac, het Jongerenadviescentrum. Het JAC is een onderdeel van het CAW en zet zich in voor jongeren met een vraag of een probleem. Je kan bellen, chatten, mailen en langskomen voor een gesprek. Jongeren kunnen er gratis en anoniem terecht.